Експорт українського зерна річками та суходолом може забезпечити 50% загального довоєнного рівня — думка

При ефективній взаємодії внутрішньої та зовнішньої логістики обсяги експортування зерна з України сухопутними та річковими шляхами можна наростити до рівня 2,5 млн т в місяць, тобто до 50% від загального довоєнного експортного обсягу.

Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук, повідомляє «‎Укрінформ»‎.

За його словами, в березні Україна експортувала близько 200 тис. т зерна сухопутними та річковими шляхами, то за травень у нових умовах українські аграрії експортували вже 1,74 млн т збіжжя.

«Якщо робота аграрної, транспортної та митної інфраструктури буде налагоджена так і надалі, то загальні обсяги експорту сухопутними та річковими коридорами можна наростити до 50% від загального довоєнного експортного обсягу, що становив близько 5 млн т‎», — сказав заступник голови ВАР.

Читайте також: «‎Баржі, затори і початок зернового сезону у Румунії. Що робити дунайським портам?»

Однак, Денис Марчук відзначив певний чинник, що стримує проходження українського зерна на світовий ринок цими коридорами.

«Якщо ми бачимо, що вітчизняні підприємці та відповідні державні служби справляються досить ефективно, то, на жаль, подекуди не справляються наші західні партнери, у яких логістика ще не готова приймати такі великі партії збіжжя з України», — пояснив експерт.

Читайте також: «‎Коридор для зерна з українських портів, або Чергова пастка росіян»

Та додав, що, на його переконання, міжнародні партнери мають зрозуміти цю проблему та дослухатися до заяв президента України, який просить про активну допомогу в розблокуванні українських чорноморських портів. Інакше сухопутні коридори надовго залишаться основним шляхом постачання українського продовольства на світовий ринок.

Нагадаємо, що стали відомі останні заяви України, США, Туреччини та росії щодо розблокування українських портів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus