Україна та Польща домовились про створення логістичного підприємства

Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство для збільшення об’єму залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

Зазначається, що відповідний меморандум було підписано 23 квітня прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та прем’єр-міністром Польщі Матеуш Моравецький в Кракові.

«Створення такого спільного підприємства — відповідь залізничників на виклики, які ставить перед обома країнами агресія росії. Зокрема, йдеться про необхідність розширення залізничних шляхів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та через блокування частини залізничної мережі України, яка сьогодні вже не має сполучення з росією та білоруссю», — йдеться в повідомленні.

Додається, що Україна та Польща домовились спільно працювати над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України, спільно вирішуючи технічні та організаційні проблеми — різні митні правила, використання різних колій, пошук вільного рухомого складу. Ефективне та швидке розв'язання цих проблем можливе за умови спільної роботи українських та польських фахівців.

«Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів АТ «Укрзалізниця» та польських колег дозволить сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, який відмовляється від російських поставок та російської логістики», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

За його словами, робота над створенням такого спільного підприємства розпочнеться негайно, щоб якнайшвидше відкрити потенціал для економічного співробітництва, модернізації залізничної інфраструктури, збільшення перевезень як через кордон, так і територією ЄС.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» ввела обмеження перевезень зерна до Польщі та Румунії, зокрема до румунського порту Констанца.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus