Названо спосіб захисту озимих від шкідників, щоб не втратити врожай

Потепління сприяє виходу із місць перезимівлі шкідливих організмів, зокрема комплексу шкідників озимих зернових культур і ріпаку. Подальше підвищення середньодобових температур спричинить ще більше заселення посівів шкідниками.

Про це повідомляють спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

Керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець каже, що погодні умови по всій території України, сприяють відродженню та поширенню в посівах озимих культур комплексу шкідників.

«За даними наших менеджерів із технічної підтримки з різних областей, наразі в посівах озимих зернових культур відзначається підняття у верхні шари ґрунту дротяників, несправжніх дротяників, личинок хлібних жуків і хрущів, гусениць озимої та інших підгризаючих совок. У південних областях триває активізація хлібної жужелиці, спостерігається літ злакових мух і цикадок, поява попелиці. Посіви ріпака озимого, насамперед у південних, центральних і західних областях, заселяють хрестоцвіті блішки, ріпакові прихованохоботники та інші види шкідників, і вже необхідно готуватися до другої інсектицидної обробки», — каже він.

Зазначається, що надалі такі пошкодження від цих шкідників можуть призвести до зменшення листової поверхні озимих культур і їх ослаблення в цілому. В деяких випадках, за сприятливих для шкідників умов у з несвоєчасним та неефективним контролем, призвести до часткової загибелі посівів. Крім того, місця пошкоджень рослин шкідниками стають вразливим місцем для інфікування численними хворобами. В комплексі це загрожує втратою значної частки майбутньої врожайності.

За словами Олександра Мигловця, необхідно ретельно проводити моніторинг стану посівів озимих культур і при перевищенні рівня ЕПШ шкідників застосувати високоефективний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Завдяки складу інсектицид забезпечує контактну та системну дії.

«Клотіанідин володіє вираженою системною дією. Потрапивши до організму шкідника контактним або кишковим шляхом та досягнувши нервової системи, він блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи перезбудження нервових клітин, параліч і загибель. Альфа-циперметрин володіє контактною дією. Ця діюча речовина порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, в результаті чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине від сильного нервового перезбудження», — підкреслює спеціаліст.

Додається, що препарат забезпечує швидкий ефект і тривало контролює комплекс шкідників озимих культур, в тому числі стійких до піретроїдів. В посівах зернових він відмінно справляється з клопом шкідливою черепашкою, попелицями, трипсами, хлібними жуками, блішками, цикадками, злаковими мухами. На ріпаку він показує відмінні результати проти стеблового капустяного прихованохоботника, пильщика, стручкового комарика, ріпакового квіткоїда, хрестоцвітих блішок, попелиць, клопів та совок.

Нагадаємо, згідно зі звітом USDA у США стартувала посівна кампанія кукурудзи. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus