Війна в Україні спричинила ріст цін на озиму пшеницю та добрива в США

Вартість озимої пшениці та добрив в США зростає, значною мірою, через збої в поставках з України та росії.

Про це повідомляє «‎Голос Америки»‎

За словами президента асоціації переробників зерна у штаті Вайомінг Кенні Тремейна, якщо пшениця з України та росії стане недоступна, інші країни повинні будуть заповнити цю нішу і це проблема. 

«Українські фермери зараз в такій ситуації, де їм потрібно вже починати сіяти. А в них війна — і через це будуть великі затримки‎»‎, — розповідає Кенні Тремейн.

Зазначається, що стрибок цін означає, що американські аграрії можуть отримати більше прибутків за своє зерно. Втім, російська агресія в Україні спричинила здорожчання й інших товарів, наприклад добрив.

«‎Велика частина фосфатів і калію також надходять з України та росії. Оскільки їх зараз не постачають, а також дуже обмежений експорт з Китаю, ситуація з добривами практично повертає нас до того місця, де ми були рік тому у плані прибутків», — розповів Кіт Кеннеді із Комісії зернового ринку Вайомінга.

Додається, що зростання цін на дизельне паливо у США збільшило вартість збирання та транспортування пшениці. 

Нагадаємо, що ціни на фуражний ячмінь обігнали ціни на пшеницю.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus