Зернові баталії: 5 варіантів розблокування портів від путіна, реакція ЄС та схема виходу українських суден із зерном (ОНОВЛЕНО)

російський диктатор володимир путін заявив, що проблеми із вивозом зерна з України не існує, а зерно можна вивозити за п’ятьма напрямками: через Польщу, по Дунаю через Румунію, через підконтрольні порти росії в Азовському та Чорному морях, або через Білорусь. Про це пишуть «‎Известия».‎ 

Заяви західних країн про те, що росія не дає вивозити зерно з України, він назвав «блефом». Він також додав, що порти в Україні замінували українські військові, а здорожчання продовольства у світі та дефіцит зерна спровокований в т.ч. через запровадження санкцій проти рф. 

Водночас голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що росія несе пряму відповідальність за дефіцит зерна на світових ринках.

«росія несе пряму відповідальність за дефіцит зерна у міжнародній торгівлі. Замість припинення своєї агресії активно прагне перекласти відповідальність на міжнародні санкції», — уточнив Боррель.

Глава дипломатії ЄС додав, що санкції Євросоюзу спрямовані проти можливості росії продовжувати війну і вони не націлені на пшеницю. 

«‎‎Сільськогосподарська продукція та її транспортування виключені із санкцій», — резюмував голова зовнішньополітичного відомства ЄС.

ОНОВЛЕННЯ

Туреччина і росія досягли попередньої угоди про експорт зерна морем з Одеського порту. Згідно з повідомленням, Україна інформацію не коментує і до заяв ставиться скептично.

Читайте також: «Коридор для зерна» з українських портів, або Чергова пастка росіян».

«‎Попередній план, від рф та Туреччини, дозволить розмінувати акваторію поблизу Одеси та має гарантувати безпечний вихід кораблів із Чорного моря під егідою ООН. Туреччина планує створити центр у Стамбулі для моніторингу та координації вантажів.»‎, — підкреслило джерело.

Додається, що 8 червня до Анкари прибуває лавров, який обговорюватиме цей план з представниками Туреччини. Наразі невідомо, чи будуть там представники України.

Нагадаємо, що росія навмисно блокує українські порти та морські шляхи у Чорному морі для вивозу зерна з України, а також перешкоджає вивезенню залізницею, завдаючи ракетних ударів по елеваторах та залізничній інфраструктурі. Кремль прагне спровокувати голод в африканських країнах, який призведе до хвилі міграції в Європу, сподіваючись чинити таким чином тиск на ЄС. Кремлівські високопосадовці вимагали зняти з рф санкції, введені за війну в Україні, в обмін на розблокування українських портів.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus