Україна забезпечена олією на 10 років вперед — Сольський

В Україні немає і найближчим часом не передбачається проблем з продовольством.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише пресслужба Мінагрополітики.  

За його словами запасів харчів за базовими продуктами у нас вистачить на декілька років, зокрема олії — приблизно на 10 років.

«Запасів за базовими продуктами у нас є на декілька років. Олії — хоч на 10 років. Окремо треба додати, оскільки в нас є багато зернових, і частина з них — це корми для тварин, то у нас точно є м'ясо-молочна продукція. І особливих приводів тут для хвилювань немає», — зазначив міністр.  

В Мінагрополітики повідомили, що зерна для внутрішнього споживання необхідно близько 5–7 млн т, тож за результатами сезону частина цього обсягу також буде надлишковою, і піде на експорт.

Очільник міністерства додає, що аграрії наразі переорієнтовуються, щоб сіяти і садити те, що дешевше, і що при зборі урожаю буде простіше і вигідніше реалізувати. Тому структура посівних площ змінюється. 

«Мінагро разом з Мінекономіки моніторять ситуацію, пов’язану із зерном та іншими базовими речами. Ми не бачимо зараз проблем з продовольством в Україні», — акцентував Сольський, 

Нагадаємо, що через великі залишки зерна УЗА просить Уряд відновити експорт пшениці.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus