Банк треба переконати, що кредит на посівну під 0% зможете віддати — експертка

Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України
Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України
Джерело фото: AgroPolit.com

Під час війни запроваджені нові програми підтримки з кредитуванням під 0% річних, проте й критерії отримання підтримки стали суворіші. Важливо мати хороші попередні результати роботи.

Про це розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова в матеріалі «Олена Коробкова: Банки планують надати 68 млрд грн позик бізнесу, переважно сільгоспвиробникам» AgroPolit.com.

За її словами, аграрію, який бажає взяти кредит варто розуміти: банк дійсно треба переконати, що кредит він зможе віддати. І один із найвагоміших аргументів — результати роботи раніше.

Олена Коробкова зазначає, що станом на 11 квітня без урахування перехідних минулорічних кредитів понад 1700 сільгосптоваровиробників взяли кредитів в українських банках на посівну. Загальна сума становить 4 млрд 206 млн грн. З них за програмою державних портфельних гарантій 80% — на 3 млрд 416 млн грн.

Вона додає, що за період із 21 лютого по 11 квітня 2022 року у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 1391 кредит на загальну суму 3,95 млрд грн, у розрізі сільськогосподарських кредитів наразі статистики немає.

«Водночас зазначу, що днями Кабінет Міністрів додатково виділив 2,3 млрд грн для підтримки аграріїв за програмою «Доступні кредити 5–7–9» і спростив реєстрацію сільгосптехніки», — каже експертка.

Олена Коробкова підкреслює, що аграрії користуються в більшості програмами держпідтримки, проте банки з іноземним капіталом не відмовилися кредитувати вітчизняних аграріїв.

«Міжнародні банківські групи, яким підпорядковуються українські «дочки», мають більш жорсткі підходи до оцінки ризиків, а також більш тривалі процедури погодження змін у кредитній політиці у відповідь на радикальні зміни ринкового середовища внаслідок війни. Тому банки з іноземним капіталом у середньому виявилися менш готовими до активного кредитування вже сьогодні», — каже вона.

За словами експертки, деякі з них дійсно фактично ще не відновили кредитування, а посівна ж чекати не може.

Нагадаємо, «Ощадбанк» розпочав програму кредитування, у рамках якої аграрії зможуть отримати кошти до 60 млн грн на придбання міндобрив та ЗЗР.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus