Юрист розповів про 3 ключові відмінності оренди землі під час воєнного стану

Законопроєкті №2145-IX вносить суттєві та неординарні зміни у порядок оренди землі на час воєнного стану. Основні новели закону стосуються пролонгації дії договорів оренди землі, порядок набуття такого права, проведення земельних аукціонів тощо. 

Про це пише «Економічна правда‎»‎

Зазначається, що чинні договори оренди с/г землі всіх форм власності термін дії яких закінчується протягом воєнного стану, автоматично продовжуються на рік. Тобто, не потрібно укладати традиційні додаткові договори щодо пролонгації дії договору оренди земель сільськогосподарського призначення. 

Відмічається, що автоматична пролонгація дії договору не потребує внесення відповідних змін до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Окрім того, орендарі набувають право передавати право оренди третім особам, тобто суборенди без згоди орендаря. 

«Єдине, що потрібно зробити орендарю, —  направити відповідне повідомлення орендодавцю про передачу в суборенду земельної ділянки‎»‎, — розповідає юрист.  

Повідомляється, що закон передбачає пряму заборону на проведення земельних торгів щодо прав оренди, в тому числі емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок с/г призначення на час воєнного стану. 

Зазначається, що також закон вводить заборону на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Натомість він передає право районним військовим адміністраціям напряму укладати договори оренди с/г земель. При цьому договори оренди повинні укладатися виключно в електронній формі шляхом засвідчення електронними цифровими підписами орендаря та орендодавця.

«‎Важливо пам’ятати, що договір про передачу права землекористування не може бути поновлений, укладений на новий термін і припиняється зі спливом строку, на який його укладено. Він також передбачає низку обмежень щодо користування такою землею. Зокрема, орендар не матиме права вимагати компенсації його витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, змінювати склад угідь або цільове призначення земельної ділянки», — зазначив юрист. ‎ 

Додається, що закон звільняє від відповідальності власників, користувачів земельних ділянок за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням, що полягає у невикористанні земельної ділянки.

Нагадаємо, що в Мінагро роз'яснили закон про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus