У Казахстані вводять квоти на експорт пшениці

Міністерство сільського господарства Казахстану 16 квітня затвердило та відправило на реєстрацію до Мін'юсту наказ «Про деякі питання вивезення окремих товарів з території Республіки Казахстан». Цим наказом запроваджується квотування на експорт пшениці та борошна.

Про це повідомляє ElDala.kz з посиланням на Мінсільгосп Казахстану. 

Зазначається, що обмеження почнуть діяти після набрання чинності наказом з 19 квітня і до 15 червня цього року. Квоти визначено в обсязі 1 млн т на пшеницю та меслин. До того ж відповідні квоти діятимуть і на пшеничне або пшенично-житнє борошно обсягом у 300 тис. т.

«За даними Мінсільгоспу, до розподілу квоти на вивезення пшениці допускаються заявники, які в обов'язковому порядку реалізували «Продкорпорації» 10% від заявленого до вивезення обсягу за фіксованою ціною», — йдеться в повідомленні. 

Додається, що  товари випущені за митною процедурою згідно з митним законодавством до дня введення в дію наказу, підлягають безперешкодному вивезенню з території Республіки Казахстан. На продукцію, яку не зареєстровано до дня набуття чинності наказу — здійснюватиметься згідно з порядком розподілу квот.

Нагадаємо, Єгипет дозволив імпорт пшениці з Індії. Єгипет включив Індію в список країн, яким дозволено постачати пшеницю, що закуповується в рамках державних тендерів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus