Названо спосіб контролю бур’янів у посівах зернових

Дводольні бур’яни, озимі, зимуючі, а згодом і ярі — можуть призвести до зниження або втрати врожайності. При недостатньому або несвоєчасному контролі забур’яненості дводольними бур’янами можуть сягати до 50%.

Про це повідомляють спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

«Серед бур’янового угруповання в посівах зернових культур у весняний період найбільш поширеними та шкодочинними є однорічні та багаторічні дводольні види, — каже керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

За його словами, окрім традиційних видів бур’янів, на полях поширена ще падалиця соняшника та ріпака, оскільки останні в багатьох регіонах є основними попередниками зернових. Шкода культурам від забур’яненості може бути дуже різна: це й конкуренція за ресурси для повноцінного росту та розвитку, і алелопатичне пригнічення, а надалі — технологічні втрати при збиранні, а також післязбиральна доробка зерна. Відповідно, все це виливається у суттєвий недобір по врожайності для аграрія. Тож контроль забур’яненості дводольними видами бур’янів навесні — важливий елемент технології вирощування зернових культур, як озимих, так і ярих.

Олександр Мигловець зазначає, що для ефективного знищення широкого спектра дводольних видів бур’янів та падалиці соняшнику і ріпаку краще застосувати післясходовий системний гербіцид «Агент» (2,4-Д 2-етилгексиловий ефір, 452 г/л, у кислотному еквіваленті, 300 г/л + флорасулам, 6,25 г/л.). Адже 2,4-Д у його складі — діюча речовина ауксинового типу. Вона блокує дію гормону росту рослин і впливає на ростові процеси клітин бур’янів. Флорасулам – інгібітор ацетолактат синтази, який є основним ензимом у біосинтезі амінокислот, таких як ізолейцин, лейцин і валін.

«Така комбінація діючих речовин із різними механізмами дії дозволяє гербіциду контролювати максимально широкий спектр однорічних дводольних, в т. ч. стійких до 2,4-д і МЦПА, та деяких багаторічних дводольних бур’янів», — каже експерт.

Він додає, що препарат має досить широке «технологічне вікно» застосування, що дозволяє обирати гнучкі терміни для обробок. Крім того, гербіцид добре сумісний з іншими препаратами і не має післядії на наступні культури в сівозміні, що робить його використання максимально ефективним, безпечним і зручним.

Нагадаємо, експерт UKRAVIT SCIENCE PARK раніше розповідав захистити посіви ріпаку до цвітіння.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus