Уряд скасував заборону на експорт цукру та проса

Уряд скасував запроваджену 5 березня цього року заборону (у вигляді нульових квот) на експорт цукру та просо.

Про це пише «‎Інтерфакс Україна».

Зазначається, що у постанові Кабінету міністрів №549 від 7 травня, цукор та просо тепер внесено до переліку товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню.

Відзначається, що раніше дозволити експорт проса, встановивши його квоту 80 тис. т, пропонувала уряду «‎Всеукраїнська аграрна Рада»‎ (ВАР), оскільки в країні існує надлишок цієї сільгоспкультури. Станом на 21 квітня 2022 року в Україні вже посіяно 4,8 тис. га проса, що значно більше, ніж на відповідну дату у 2021 році — 0,9 тис. га.

Читайте також: Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?

Повідомляється, що таким чином у списку нульових квот на вивіз залишилися жито, овес, гречка та сіль, придатна для споживання людьми та добрива (крім азотних, для яких квота була підвищена до 210 тис. т за квартал).

Нагадаємо, що Канада на рік скасовує усі мита на українські товари.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus