В Україні суттєво зросла кількість неякісних добрив — Мінагрополітики

Мінагрополітики України повідомило про суттєве збільшення на вітчизняному ринку частки мінеральних добрив, які не відповідають ДСТУ та ТУ.

Про це пише «‎АПК-Інформ»‎.

Зазначається, що за інформацією однієї з філій Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» (ДУ «Держгрунтохорона»), за результатами лабораторних досліджень встановлено факти невідповідності досліджених зразків мінеральних добрив «Державним стандартам України» (ДСТУ) та «Технічним умовам» (ТУ)».

При цьому в міністерстві зазначили, що якщо за підсумками 2020 р. та 2021 р. не відповідали вимогам ДСТУ та ТУ відповідно 4,1% і 4,8%  від загальної кількості досліджуваних зразків добрив, то за перші чотири місяці п.р. цей показник підвищився до 13,6 %.

«Зважаючи на вищевикладене та з метою запобігання придбанню неякісних мінеральних добрив, закликаємо всіх сільгосптоваровиробників бути вкрай обачливими при укладанні відповідних договорів купівлі», — зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, що за останній тиждень в Україні практично всі види мінеральних добрив здорожчали. Тільки амофос і КАС залишились на рівні цін минулого тижня.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus