Україну може очікувати дефіцит добрив у 2022/23 рр — UMF

Наразі найбільш вірогідним сценарієм залишається дефіцит добрив восени 2022 р. і навесні 2023 р. Але він буде менше очікуваного. Визначальною буде роль державної підтримки аграріїв. Адже скорочення дефіциту за рахунок скорочення ділової активності — найгірший з можливих сценаріїв.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в блозі «‎Де взяти добрива? Може цього року внесу менше, або Як ринок добрив переживає війну» на  Latifundist.com.

За його словами, експерти розходяться в думках про перспективи дефіциту добрив в сезоні 2022-2023 рр..

«‎З одного боку, очевидним є скорочення пропозиції, як імпортної, так і вітчизняної продукції. Негативні фактори, які впливають на це скорочення не можуть бути ефективно вирішені в середньо терміновій перспективі. З іншого боку, очевидним є також скорочення споживання добрив», — зазначив ‎директор з маркетингу UMF.

Динаміка цін на мінеральні добрива 2021-2022

Очільник маркетингового відділу UMF додає, що тут мова не лише про прямі втрати посівних площ, техніки і людей в результаті бойових дій. Адже падіння ефективності торгівельних операцій значно скорочує можливості аграрних підприємств отримати нормальне фінансування і сподіватися на достойний прибуток.

«Без державної підтримки агарний сектор може опинитися за межею виживання‎», — резюмував ‎Сергій Рубан.

Нагадаємо, що у Миколаївській області працівники Державного бюро розслідувань на території морського порту виявили 188 вагонів з мінеральними добривами.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus