Діамоній фосфат став найдорожчим добривом в Україні випередивши амофос — Сергій Рубан

За останні три тижня мінеральні добрива в Україні переважно здорожчали. Так, суттєво збільшився діапазон цін на амофос, діамоній фосфат та добрива NPK 16:16:16 і NPK 10:26:26. Водночас ціни на карбамід та КАС дещо знизились.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в огляді ринку добрив для Latifundist.com.

За словами експерта, діамоній фосфат зайняв провідні цінові позиції випередивши амофос, який утримував пальму першості не один тиждень.

«Діамоній фосфат пропонують в діапазоні від 42 до 49,5 тис. грн за т. Водночас амофос можна придбати за ціною від 38 до 45 тис. грн за т», — зазначив експерт.

Карбамід, за словами директора UMF, пропонують в діапазоні від 32 до 35 тис. грн за т.

За словами експерта, КАСи можна знайти за ціною 22-25,5 тис. грн за т, що на 1,5-2 тис грн за тонну менше, у порівнянні з прайсами UMF від 16 травняЕксперт додав, що діапазон цін на аміачну селітру. склав від 26 тис. грн до 28 тис. грн. за тонну.

Читайте також: «‎Де взяти добрива? Може цього року внесу менше, або Як ринок добрив переживає війну»

Сергій Рубан наголосив, що за тонну сульфату амонію аграріям доводиться віддати від 17 до 21 тис. грн, а ось рідкий аміак відсутній на ринку. Причина — під час війни речовина становить підвищену небезпеку.

Переглянути детальніший список можна нижче.

 Максимальна/мінімальна ціна на добрива станом на 7 червня

Нагадаємо, що наразі найбільш вірогідним сценарієм залишається дефіцит добрив восени 2022 р. і навесні 2023 р. Але він буде менше очікуваного. Визначальною буде роль державної підтримки аграріїв.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus