Канадські кораблі можуть прибути до європейських портів задля експорту українського зерна

Канада готова відправити до європейських портів кораблі, щоб українське зерно було доставлено тим, хто потребує.

Про це повідомила міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі під час конференції міністрів сільського господарства G7 у Штутгарті, пише CTV News.

За її словами, Канада, як ще один великий експортер сільськогосподарської продукції, повинна допомогти Україні.

«Ми повинні переконатися, що українська пшениця буде відправлена у світ. Якщо ні, мільйони людей зіткнуться з голодом», — зауважила Мелані Джолі.  

Водночас міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на відкритті конференції заявив, що через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн т пшениці, 14 млн т зерна кукурудзи, 3 млн т соняшникової олії і 3 млн т соняшникової макухи, а також інших культур. 

«‎Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче буде мати наслідком світову продовольчу кризу і зростання інфляції», — розповів Микола Сольський.

Нагадаємо, що Індія заборонила експорт пшениці в суботу 14 травня, всього через кілька днів після того, як заявила, що націлена на рекордні поставки цього року, оскільки спекотна погода скоротила виробництво в країні, а внутрішні ціни злетіли до історичного максимуму.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus