ІМК завершили посівну, але частина земель залишились незасіяними через мінування

Підприємства агрохолдингу «ІМК» завершили без перебільшення найважчу весняну посівну за всю 15-річну історію компанії. Соняшником засіяли 19,2 тис. га, кукурудзою —  50,2 тис. га.

Про це повідомляє пресслужба «‎ІМК»‎. 

В «‎ІМК» відзначили, що‎ на початку березня не були впевнені, що зможуть розпочати посівну хоча б в одному зі своїх кластерів. Частина Чернігівщини та Сумщини були окуповані, російські війська стояли за кілька десятків кілометрів і від полів компанії на Полтавщині. Але завдяки ЗСУ вдалося звільнити ці регіони. 

Повідомляється, що деокупація дозволила розпочати посів ярих культур, хоч і з запізненням, частково пов'язаним з погодними умовами та завершити його в оптимальні терміни. 

«‎На жаль, ми не змогли засіяти близько 32 тис. га на Чернігівщині — на цих полях безпосередньо розгорталися бойові дії, а поряд з ними пролягали основні шляхи переміщення ворожої техніки. Ці території потрібно спочатку обстежити на наявність вибухонебезпечних предметів і залишків снарядів, а вже потім починати польові роботи, адже безпека працівників — наш пріоритет»‎, — зауважив операційний директор «ІМК‎» Олександр Вержиховський

Додається, що зараз спеціалісти активно обстежують та розміновують ці площі, і компанія «ІМК‎»‎ вже восени плануємо повернути їх у виробництво. 

Нагадаємо, що аграріям розповіли про розмінування полів через сервіс Military.feodal.online.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus