Депутати Єврокомісії домовились про призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік

Комітет з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки країни.

Про це йдеться в на сайті europarl.europa.eu.

Зазначається що депутати Єврокомісії з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію Європейської комісії щодо тимчасової лібералізації торгівлі українською продукцією після агресії росії, яка завадила Україні продовжувати комерційну діяльність з рештою світу.

Зазначається, що прийняті положення включають:

  • повне призупинення імпортних мит на промислові товари;
  • систему вхідних цін на фрукти та овочі;
  • антидемпінгові мита.

Читайте також: «‎Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?»

«Жорстока та свавільна війна, яку веде Кремль, спрямована на здатність України продовжувати торгівлю. Однак ЄС може вжити заходів для пожвавлення двосторонніх торговельних відносин, і це буде. Зняття митних зборів та Відкриття європейського ринку дозволить нам посилити спроможність України торгувати товарами та сільськогосподарською продукцією. Це рішення є не тільки символічним, але й відображає характер нашої політичної прихильності перед Україною», — заявила євродепутат від Латвії Сандра Калнієте.

Додається, що 19 травня документ буде винесений на голосування всього парламенту та набуде чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику ЄС.

Нагадаємо, що Канада, вслід за Великою Британією, тимчасово скасовує на 12 місяців усі мита на українські товари.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus