США може частково компенсувати нестачу зерна з Причорноморського регіону — Ян Флаг

Через війну в Україні експорт зерна з Причорноморського регіону неможливий, проте США зможе частково компенсувати нестачу зерна. Повністю покрити ринок завадить очікування невисоких врожаїв в країні.  

Про це розповів регіональний віцепрезидент USWheat Regional for Europe and MENA Ян Флаг під час конференції Trend&Hedge Club.

За його словами, згідно з даними USDA, перехідні запаси пшениці у США становлять 18 млн т. Торік цей показник був на рівні 32 млн т. Тобто за рік запаси знизились на 50%. Разом з тим, експорт пшениці у 2022/23 МР буде на рівні 23-25 млн т. Наразі потенціал врожаю оцінюється у 25-27%.

Водночас головними імпортерами американської пшениці, за словами Яна Флага, стануть Мексика, Філіппіни, Японія, Нігерія, а також країни Близького Сходу та Північної Африки.

Виробництво, імпорт, експорт та запаси пшениці в США

Читайте також: «Українська рана» на ринку пшениці. Хто замінить нас на ринках Близького Сходу та Африки?»‎ 

Він додав, що попит цього року на пшеницю буде високий. Ціни залежатимуть від того, що відбуватиметься на ринках країн Чорного моря та Індії. За його словами, США не зможе експортувати багато пшениці. 

«‎Новим покупцем пшениці американського походження може стати Ірак. Водночас стосунки з Китаєм суттєво не зміняться, адже для нас це привабливий ринок», — акцентував Ян Флаг. ‎ 

Нагадаємо, що світовий урожай пшениці у 2022/23 МР аналітики прогнозують на рівні 774,83 млн т. Експорт пшениці очікується на рівні 204,89 млн т, що на 5 млн т. Кінцеві запаси пшениці в 2022/23 МР у світі зменшились на 12,7 млн т — до 267 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus