Українська компанія Маїс запускає нову селекційну станцію

Українська селекційна компанія «Маїс» попри війну та зрив експортних поставок запускає нову селекційну станцію. Вона розташовується в місті Борщів Тернопільської області. Там створюватимуть нові гібриди української кукурудзи.

Про це повідомляє пресслужба компанії «Маїс». ‎ 

«Наші спеціалісти схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й попри війну почали цей проєкт. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого розсадника в Чилі», — розповідає генеральний директор компанії «Маїс» Микола Федько.

Зазначається, що цьогоріч станція запрацює не на повну потужність — не вдалося добудувати офіс і приміщення для відпочинку співробітників, як планувалося раніше. Також не вдалося завезти всю заплановану техніку. 

«Сівалка та комбайн зараз перебувають у Німеччині. Транспорт повністю проплачений, але стоїть питання ризиків. Тож чекаємо й приймаємо рішення, зважаючи на поточну ситуацію», — пояснюють у компанії «Маїс».

Відзначається, що для якісного старту планують використати всі наявні ресурси. Передусім, людські. Тому насамперед сформували штат станції: агрономи, помічники агрономів, селекціонери.

У компанії наголошують: відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору. Адже «‎Маїс»‎ — це перша селекційна приватна компанія, яка самотужки розвиває селекційну програму по кукурудзі. Над цим працюють десятки науковців в трьох регіонах України. 

В наших лабораторіях сотні тисяч зразків, рекомбінантів, для збереження яких ми забезпечуємо найкращі умови (від кліматичних до логістичних і документаційних). Ми — єдина українська компанія, яка має зареєстровані гібриди кукурудзи в ЄС і зараз відкриваємо нову селекційну станцію у регіоні, більш наближеному до європейських кліматичних умов. Зважаючи на те, що це відбувається під час активних воєнних дій, для нас — це значна подія, — зазначає Микола Федько.

Виконавча директорка «Насіннєва асоціація України» Сюзана Григоренко додає, що насіння — це продукт, який завжди має додану вартість. 

«‎Це — не сировина, це вже готовий товар з усіма вихідними: від упаковки, дозволів, сертифікацій до імені та адреси українського виробництва. Тож продовження роботи насіннєвих компаній в нинішніх умовах дуже важливе. Це дає надію на відкриття нових ринків та ріст галузі попри всі зовнішні умови», — зауважила вона. 

Нагадаємо, що у Харкові рашисти повністю знищили єдиний в Україні Національний центр генетичних ресурсів рослин.

Виконано за допомогоюDisqus