В Україні спростували фейк про рекордний минулорічний врожай у рф

Пропаганда рф поширює наратив про начебто рекордний торішній врожай зернових на росії, хоча з 2017 року він постійно знижувався.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) на своїй сторінці в Telegram.

«Значне зростання врожаю зернових у рф не підтверджують об’єктивні дані, і це є свідомою маніпуляцією. З історичного рекорду у 2017 році (135,5 млн т), врожайність зернових у рф постійно знижувалася - зі 133,5 млн т у 2020 році до 121,4 млн т у 2021 році‎»‎ — зазначається в повідомленні.

У ЦПД пояснили, що фейкове підвищення обсягів зернових здійснюється лише шляхом вивезення зерна минулого врожаю з тимчасово захоплених територій Херсонської, Харківської та Запорізької областей.

Читайте також: «Як ООН голодом лякає, або Про реальні причини світової продовольчої кризи‎»‎ 

Зазначається, що російські війська вкрали на захоплених територіях понад 400 тис. т зернових, які перевозять у напрямку Криму та росії, а частину — морським шляхом до Сирії.

Нагадаємо, що рф продовжує блокувати «зерновий коридор»‎ українських портів у Чорному морі, яким експортувалось до 1,5 млн тонн зерна у місяць. Також росія шантажує відкриттям доступу до морських портів України, якщо США та Європейський Союз почнуть скасовувати санкції.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus