Стали відомі перші прогнози цьогорічного врожаю в Україні

У 2022 році сукупний урожай зернових може становити близько 50,4 млн т (у 2021 р. — 86 млн т). Загальний обсяг урожаю олійних культур прогнозується на рівні 16 млн т.

Про це повідомляють експерти УКАБ.

Зазначається, що найнижчі темпи зниження валового збору демонструють соя та ріпак. Це пов’язано з відносно невеликою масою врожаю в комбінації з високою ціною на нього, що полегшує логістичні питання при експорті. Тому частина аграріїв збільшила посіви під даними культурами. 

Прогнози щодо окремих культур такі:

 • Пшениця — 18 млн т (2021 р. — 32,2 млн т);
 • Кукурудза — 25,7 млн т (2021 р. — 42,1 млн т);
 • Ячмінь — 5,2 млн т (2021 р. — 9,4 млн т);
 • Інші зернові культури — 1,4 млн т (2021 р. — 2,3 млн т).
 • Соняшник — 10,6 млн т (в 2021 р. — 16,4 млн т);
 • Соя — 3,0 млн т (в 2021 р. — 3,5 млн т);
 • Ріпак — 2,7 млн т (в 2021 р. — 2,9 млн т).

«‎Звісно, це значно нижчі показники, ніж минулого року, коли Україна отримала рекордний врожай, однак на це є об’єктивні причини. Валовий збір буде зменшено як за рахунок посівних площ, так і за рахунок врожайності», — розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

 

За словами експертки, зменшення посівних площ відбулось через такі фактори:

 • часткова окупація російськими військами частини територій України;
 • територіальна близькість до бойових дій;
 • неможливість здійснення сівби через заміновані поля та пошкоджену матеріально-технічну базу на територіях, що були звільнені.
 • Водночас і врожайність очікується нижчою на 10% від середніх показників через недотримання всіх технологічних процедур.

«Аграрії через неможливість здійснювати подальший експорт та зниження цін на основні культури на внутрішньому ринку не мають достатньо коштів для закупівлі добрив, ЗЗР та інших складових високої врожайності. Виключення становлять хіба що озимі культури, які встигли підживити на більшості територій до початку війни і там очікується зниження врожайності на 5%. Та й стан озимих культур зараз добрий», — додає Світлана Литвин.

Читайте також: «‎Врожай вкрали окупанти? Про право власності на врожай в умовах воєнного стану»

При цьому експерти стверджують, що вирощених зернових та олійних культур буде досить для задоволення внутрішніх потреб українців, а також для часткової реалізації на експорт. Головне, щоб експорт відновився до попередніх обсягів і аграрії мали достатні фінансові можливості для проведення наступної посівної.

Нагадаємо, що пропаганда рф поширює наратив про начебто рекордний торішній врожай зернових на росії, хоча з 2017 року він постійно знижувався.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus