Стало відомо, чи буде в Україні дефіцит овочів та фруктів

В Україні в цілому не спостерігатиметься дефіцит овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. 

Про це заявив директор департаменту аграрного розвитку Ігор Віштак, пише пресслужба Мінагрополітики. 

«Цього року деякі області, зважаючи на ситуацію, збільшили площі посадки овочів борщового набору, щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних областей та бойові дії на території України‎»‎, — зазначив Ігор Віштак. 

За його словами, плодово-ягідних культур в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька,  Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни. 

Щодо кавунів, то директор департаменту аграрного розвитку повідомляє, що тут ситуація складніша. 

«‎Через тимчасову окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго, у міру дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні та від українських тепличних господарств, з затримкою два- три тижні,  це питання буде вирішено»‎, — зауважив Ігор Віштак.

Він додав, що ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального, підсумував директор департаменту.

Нагадаємо, що стало відомо, як окупація України вплинула на ринок заморожених овочів, ягід та фруктів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus