ООН може компенсувати страховку суден, які експортують зерно Чорним морем — Юрій Васьков

ООН має можливість надати фінансові гарантії, у тому числі для покриття страховки. 

Про це розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в ексклюзивному інтерв'ю для Latifundist.com.

«‎ООН має таку можливість, у першу чергу для суден, які будуть йти за програмою World Food Program, яка і буде покупцем цього зерна. Наскільки знаю, вони вже проводять кілька тендерів на придбання зерна для країн Африки», — зауважив ‎Юрій Васьков.

За його словами, Україна провела низку перемовин з ООН, керівництвом Міжнародної морської організації, комітету, що визначає військові ризики, керівництвом Світового банку, послами G-7, урядовцями різних країн. Всі вони готові сприяти у поліпшенні умов щодо фрахту і страхування. 

Читайте також: «‎Ми маємо заявки на вхід трьох нових суден в зернові коридори. Серед них і хендісайзи — Юрій Васьков»‎ 

На питання, чи будуть зерновими коридорами ходити судна без страховки, як це відбувається на Дунаї, він зазначив, що будуть різні варіанти.

«Думаю, будуть різні варіанти: хтось ризикуватиме, а хтось за підвищеними ставками піде‎», — відмітив він.‎

Нагадаємо, що групи страховиків Lloyd's of London, в середу, 27 липня, почали підписувати договори на страхування суден, які планують експортувати українське зерно Чорним морем в рамках Стамбульської зернової угоди.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus