До сирійського порту прибуло російське судно ймовірно завантажене українським зерном
До сирійського порту «Тартус» прибуло російське судно «Св. Константин», яке влада України вважає було завантажене краденим українським зерном з тимчасово окупований територій, пише The Associated Press.
Прибуття судна стало останньою партією українського зерна — легально придбаного чи ймовірно награбованого — до Сирії, підкреслюють у виданні. Інше судно, RAZONI, нещодавно пришвартувалося до причалу з офіційно придбаною українською кукурудзою в рамках ініціативи ООН із вивезення продовольства із зони бойових дій в Україні.
«Св. Константин» вийшов з порту тимчасово окупованого росією Криму приблизно 6 липня, згідно з даними відстеження суден на сайті MarineTraffic, проаналізованим AP.
Судно було завантажене українською пшеницею у Севастополі, повідомило посольство України у Лівані у заяві для AP. У цей порт російські війська вже привозили зерно на вантажівках із окупованих територій, додає українська влада.
«Св. Константин» пройшов через Босфор і досяг турецького міста Ізмір. Потім судно попрямувало далі в Середземне море вздовж узбережжя Кіпру, а в неділю відключило трекер автоматичної ідентифікаційної системи. Судам належить тримати свої AIS-трекери включеними, але ті судна, які бажають приховати свої переміщення і прямують до сирійських портів, зазвичай так і роблять», — коментують у виданні.
«На борту цього судна знаходиться зерно, яке було викрадене та незаконно вивезене російською окупаційною владою зі сховищ, розташованих на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей», заявили у посольстві України у Лівані.
AP не вдалося зв'язатися з офіційними представниками порту «Тартус». Представництво Сирії при Організації Об'єднаних Націй не відповіло на прохання про коментар.
Нагадаємо, що це не перше судно з українським зерном, яке заходить у сирійській порт.
Читайте також:
- Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав
- Як росіяни перевозять до Туреччини крадене українське зерно: маршрут та схема легалізації
{widget:262