Майже всі одноразові системи для зберігання врожаю у світі викупила Україна — Сольський

Україні для зберігання сільгоспкультур у поточному сезоні будуть потрібні одноразові та мобільні зерносховища загальною ємністю до 20 млн т, завдяки державно-приватному партнерству вже вдалося законтрактувати необхідне обладнання. Однак закупівлі Україною альтернативних зерносховищ виснажили їхні запаси на світовому ринку.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський у ході Всеукраїнського телемарафону, пише «‎Інтерфакс-Україна».‎ 

«Україна, можливо, забрала всі одноразові системи для зберігання врожаю, які зараз доступні на світовому ринку, вони переважно йдуть в Україну. Тому український ринок і держава підстрахувалися, і я сподіваюся, що особливих проблем із зберіганням урожаю не буде‎»‎, — заявив Сольський.

При цьому більшу частину коштів для зберігання врожаю закупив український агробізнес у приватному порядку.

 

«‎Судячи з нашого моніторингу ринку та спілкування з його учасниками, 15-19 млн тонн одноразового зберігання законтрактував бізнес, а також за допомогою міжнародних коштів та через організацію ФАО ООН було закуплено та проведено тендер цього місяця з ініціативи Мінагрополітики на приблизно 6 млн тонн одноразового зберігання»‎, — наголосив міністр.

За його словами, напередодні було проведено окремий тендер від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) із закупівлі для України мобільних силосів для зберігання більш ніж на 1 млн т сільгоспкультур, а також обладнання для їх завантаження та вивантаження.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 15 серпня 2022 року підписав законопроект №7548-1 про звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, які використовуються для зберігання зернових та олійних культур.

Виконано за допомогоюDisqus