Дефіцит потужностей для зберігання зерна в Україні може перевищити 10-15 млн т — Олена Нероба

За підрахунками аналітиків, до середини осені в Україні дефіцит потужностей для зберігання зерна становитиме 10-15 млн т. Але дефіцит потужностей зберігання може насправді перевищувати прогнози.

Про це розповіла менеджерка з розвитку бізнесу компанії Maxigrain Олена Нероба, пише USM.

«Усі вважають як — ми маємо 10 зерносховищ на 100 т. І в цих ємностях сумарно знаходиться 10 т, отже, 90 т вільні. Насправді такі підрахунки неправильні: ці 10 т можуть лежати по 1 т у кожній «банці». Варто пам’ятати, що завантажити кукурудзу до пшениці не вийде. Дефіцит у цьому й полягає: припустимо, під пшеницю є ємності, а під кукурудзу немає. Не можна просто взяти загальні ємності зберігання та відібрати кількість зерна, це не так працює», — розповіла Олена Нероба.

Якщо рахувати «неправильним» методом, то дефіцит потужностей справді становить 10-15 млн т, пояснила Олена Нероба. Але на практиці нестача набагато більша.

«В загальну суму ємностей зберігання часто включені елеватори-борошномели, які для тривалого зберігання не призначені. Рахують і потужності портових елеваторів, що не призначені для тривалого зберігання. Тому нам дуже потрібен експорт. Незважаючи на «зернові рукави», незважаючи на те, що ми щось експортуємо через Дунай. Потрібен експорт із морських портів», — зауважила експертка.

Раніше підприємці заявили, що Україні потрібні тимчасові термінали для зберігання зерна на кордонах з Євросоюзом, через те, що українським аграріям не вистачить потужностей для зберігання зерна нового врожаю.

Виконано за допомогоюDisqus