На ранніх посівах ріпаку помітили розвиток хвороб і шкідників — Держпродспоживслужба

Ріпак пошкоджений шкідниками
Ріпак пошкоджений шкідниками
Джерело фото: SuperAgronom.com

В Україні триває сівба озимого ріпаку, а на ранніх посівах культури вже розвиваються хвороби і шкідники, зокрема хрестоцвіті блішки, які в допороговій чисельності заселили та пошкодили 2-6% рослин у крайових смугах.

Про це йдеться в щотижневому фітосанітарному звіті Держпродспоживслужби, пише SuperAgronom.com.

Зазначається, що повсюди відмічається літ ріпакового пильщика, осередково в господарствах Кіровоградської та Тернопільської областей несправжніми гусеницями шкідника пошкоджено до 2% рослин.

Завдають шкоди також совки. Зокрема, в Черкаській області гусениці капустяної совки пошкодили до 3% рослин. Подекуди в господарствах Київської та Одеської областей гусениці озимої совки за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м (віковий стан: I-95%, II-5%) пошкодили 1-3% сходів озимого ріпаку.

Читайте також: «‎Посів озимини: підготовка, поради, технологія»‎ 

З хвороб спеціалістами Держспоживслужби виявлено розвиток чорної ніжки в Київській (8% рослин) та Тернопільській (1%) областях. У Львівській області до 3% рослин уражено пероноспорозом.

Раніше аграріям порекомендували інсектицидний протруйник для озимих зернових і ріпаку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus