Зеленський відповів путіну щодо перегляду маршрутів для експорту українського зерна морем
З України «зерновим коридором» вже вийшло 102 судна до Азії, Африки та Європи. В країни Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн т зерна, в Європу — 32 з 0,85 млн т, а в Африку — 16 з 0,47 млн т.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
За словами очільника держави, українське продовольство було експортоване на три континенти — в Африку, в Азію та у Європу. А вчорашні закиди росії назвав черговою «відверто брехливою заявою», що нібито абсолютна більшість українського зерна експортується саме у європейські країни.
«На відміну від росії ми не робимо расистського поділу світу на тих, хто заслуговує жити без голоду, і на тих, хто нібито не заслуговує. Ми підтримуємо всіх людей, усі країни. І ті, які нам допомагають, і ті, які поки утримуються від допомоги. Ще раз наголошую: Україна була, є й буде гарантом світової продовольчої безпеки», — наголосив він.
Зеленський зауважив, що до кінця цього місяця з українських морських портів може бути експортований обсяг щонайменше у 3 млн т агропродукції. І значна частина — саме для найбідніших і найнужденніших країн.
В рамках допомоги населенню Африки вже відправлено 2 судна, зафрахтовані безпосередньо Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП). На їх борту понад 60 тис. т пшениці для жителів Ємену та Ефіопії.
«Окрім цього, завдяки партнерам з ООН, уже закуплено ще 190 тис. т зернових для подальшого експорту до держав африканського континенту. Загалом, в рамках роботи ВПП з портів України найближчим часом буде експортовано 280 тис. т агропродукції для боротьби з голодом», — йдеться у повідомленні Мінінфраструктури.
Читайте також: «росії не вигідні зернові коридори. Пояснюємо чому і як проходить підтасовка фактів»
У відомстві наголосили, що підписана Україною, ООН та Туреччиною Ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування не передбачає жодних обмежень щодо напрямків експорту.
Нагадаємо, що президент рф стверджує, що майже всі судна з українським продовольством «прямують не до найбідніших країн, а до країн Європейського союзу». Тому, за його словами, варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за цим маршрутом.