В Мінагрополітики назвали перелік необхідних ініціатив задля стабілізації експорту через країни ЄС

Експортні шляхи української аграрної продукції через країни Європейського Союзу повинні стати постійними та основними. Передусім потрібно на нашому кордоні з країнами ЄС збудувати термінальні комплекси, які включатимуть зернові конвеєри й за допомогою яких безперебійно транспортуватиметься українське зерно. 

Про це розповів міністр сільського господарства та продовольства України Микола Сольський, пише пресслужба Мінагрополітики. 

За його словами, будівництво такої інфраструктури зумовлено різницею українських та європейських колій. Кожен такий термінал зможе забезпечити транспортування до 2 млн т зерна у рік.

Міністр додав, що суттєвою проблемою є недостатня кількість залізничного рухомого складу у країнах ЄС, яким можна перевозити зерно, а також відповідних вантажних автомобілів. Додавши, що в Україні курсує 22 400 вагонів-зерновозів, а у всіх країнах ЄС — орієнтовно 12 тисяч. 

«‎Тож збільшення кількості таких вагонів на 3640 одиниць та вантажівок на 6 тис. одиниць дозволить додатково перевозити до 10 млн тонн зернових у рік»‎, — акцентував Сольський.  

Читайте також: «‎Протест польських перевізників на кордоні: які наслідки може мати для українського експорту»‎ 

Також, за словами Сольського, необхідно виділити залізничні маршрути для курсування українських вагонів-зерновозів зі зміненими візками під стандарт європейських колій територіями Польщі та Німеччини до польського порту Гданськ та німецьких портів Росток та Гамбург.

Нагадаємо, що Україна та Польща підписали меморандум про будівництво трубопроводу для транспортування рослинної олії до порту міста Гданськ.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus