Екоцид: росія націлена на знищення родючості українських чорноземів
Агресія рф проти України може вважатися першим у нинішньому столітті випадком цілеспрямованого екоциду під час війни.
Про це йдеться в матеріалі: «Війна в Україні знищує ґрунти — як врятувати мертві землі» на SuperAgronom.com.
Відзначається, що лише за перші три місяці повномасштабної війни збитки українського довкілля сягнули 200 млрд грн, але в Україні вже шукають шляхи розв'язання проблеми забруднення ґрунтів внаслідок війни.
Так, 9 грудня 2022 року в Україні відбудеться III конференція «Національний виклик: Деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», присвячена проблемі деградації ґрунтів та пошуку шляхів її вирішення в Україні.
Цього року фокус обговорення зосереджений саме на деструктивному впливі воєнних дій на ґрунти. Організаторами заходу виступають компанія «БТУ-ЦЕНТР» і ГС «Органічна Україна», конференцію підтримує проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
«Це вже третя конференція з теми відновлення деградованих ґрунтів. Проте вперше ми зіткнулися з новим випробуванням — повномасштабним військовим вторгненням. Світ змінився і разом з ним змінюємося і ми. Але незмінними залишаються принципи: популяризація проблеми ґрунтів, синергія держави, науки, бізнесу та освіти, активна громадянська позиція. Наша мета — не лише привернути увагу до проблеми деградації ґрунтів, але й спільними зусиллями запропонувати конкретні кроки для її вирішення», — підкреслює генеральний директор «БТУ-ЦЕНТР» та голова комітету з відродження родючості ґрунтів ГС «Органічна Україна» Владислав Болоховський.
Зазначається, що щорічно конференція збирає понад 300 учасників, як вітчизняних, так і закордонних аграріїв-практиків з відродження деградованих ґрунтів.
«Таким чином, провідні фахівці вже зараз шукають варіанти відновлення постраждалих ґрунтів, намагаються об’єднати можливості та експертизу науковців, освітян, аграріїв, представників агробізнесу та громадських організацій. Тому що критичні проблеми післявоєнного майбутнього в Україні потребують спільних зусиль для їх подолання», — йдеться в матеріалі.
Читайте також: «Деградовані ґрунти, або Чому чверть земної поверхні непридатна для землеробства»
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.