Скорочено податковий тиск на бізнес, який працює на території бойових дій

6 грудня Кабмін прийняв постанову № 1364 щодо переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Про це повідомила «‎Європейська Бізнес Асоціація»‎ (ЄБА).

В ЄБА зазначили, що бізнес, який працює на таких територіях може не сплачувати екоподаток на час війни. Аналогічні пільги запроваджено по платі за землю, податку на нерухоме майно, відмінному від земельної ділянки, за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, а також загальне мінімальне податкове зобов’язання за землю за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки‎.

«‎Варто зауважити, що в рамках дерегуляції та підтримки бізнесу, ще у березні 2022 року Законом №2142-ІХ було внесено зміни до Податкового кодексу України, яким тимчасово, з 1 січня 2022 року по 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується екологічний податок компаніями на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями росії», — акцентували в ЄБА. ‎ 

При цьому, перелік таких територій визначається Кабміном, а затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Тож компанії понад пів року не мали можливості скористатись цим інструментом державної підтримки.

Оновлювати перелік мають не рідше, ніж двічі на місяць.

«‎Враховуючи, що карта ведення активних бойових дій постійно змінюється і деякі території вже вдалось звільнити від окупації супротивника, розуміння механізму отримання цієї податкової пільги є вкрай важливим для подальшого планування діяльності бізнесу та розрахунку його фінансового забезпечення», — відмітили в ЄБА.‎ 

Водночас бізнес з нетерпінням очікує на опублікування офіційних роз’яснень Податкової служби щодо застосування даних пільг та складання звітності.

Читайте також: «‎Як працювати з пайовиками, щоб вони не йшли до конкурентів. Лайфхаки від A.G.R Group»

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

 
Виконано за допомогоюDisqus