Укрзалізниця не планує підіймати тарифи на вантажні перевезення‎ — Камишін

За попередніми оцінками, за 2022 рік «‎Укрзалізниця» у підсумку матиме 10,8 млрд грн чистого збитку, а за результатами цього року він сягне 20,2 млрд грн.

Про це повідомив на брифінгу голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін.

Олександр Камишін

Голова правління «Укрзалізниці»

«Ми закінчили 2022 рік зі збитком майже 11 млрд гривень. Збиток від пасажирських перевезень сягнув 13 млрд гривень. Це притому, що ми отримали 10 млрд гривень фінансової допомоги від держави. Ми нормально ставимося до збитку торік й маємо плановий збиток на 2023 рік, адже ми продовжуємо виконувати важливу державну функцію»

За його словами, підвищення тарифів на вантажні перевезення не дозволило суттєво компенсувати збитки, адже їх обсяги минулого року впали вдвічі через війну, зруйновані підприємства, блекаут та обмеження на використання електроенергії. 

Очільник УЗ уточнив, що доходи компанії у 2023 році становитимуть близько 83,9 млрд грн, видатки — 107,9 млрд грн. Збитки УЗ цьогоріч очікують на рівні 20,2 млрд грн.

«Протягом 2023 року Укрзалізниця не планує підіймати тарифи ні на пасажирські, ні на вантажні перевезення‎»‎, — наголосили в УЗ.

Відмічається, що торік «Укрзалізниця‎»‎ перевезла 150,6 млн т вантажів, що на 52,1% менше, ніж позаторік. Також шляхом переорієнтації вантажних потоків виросли перевезення вантажів через сухопутні прикордонні переходи в напрямку Європейського Союзу.

Експортні перевезення через такі переходи у 2022 році зросли на 12,4% у порівнянні з 2021 роком — до 34 млн тонн, імпортні — на 71% до 5,8 млн тонн.

В експортних перевезеннях найбільшу частку займають зернові вантажі — 38% яких було перевезено 22,55 млн тонн. Загальні перевезення зернових залізничним транспортом у 2022 році склали 28,9 млн тонн.

Читайте також: «‎Залізний агроекспорт: навантаження та експорт зернових вантажів»‎ 

Нагадаємо, Укрзалізниця обмежила перевезення макухи й шроту до Угорщини.

Більше інформації про агросектор дізнавайтесь у інфографічному довіднику «Агробізнес України під час війни» за 2021-2022 роки. В ньому висвітлено, як війна вплинула на основні показники агросектору та які тенденції спостерігаються по галузях у перший рік Великої війни. 

Довідник доступний для звантаження онлайн за посиланням.

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus