В Україні визначились, як форсувати роботу «зернового коридору»
Змінити правила формування черги для проходження інспекцій суден у протоці Босфор, збільшити їх тоннажності та планування роботи морських терміналів і операторів.
Про це йшлося на засіданні Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, пише пресслужба відомства.
Питання назріли через суттєве сповільнення роботи Спільного координаційного центру (СКЦ) у Босфорі суден, що прямують до України в рамках «зернової угоди».
«З початку 2023 року середня кількість інспекцій становить 2,5 судна за добу проти 3,5 судна у грудні 2022 року. Наразі в очікуванні черги перебуває 117 суден з українським збіжжям. Кожна доба простою приносить збитки аграріям, оскільки призводить до падіння закупівельної ціни», — зауважили у відомстві.
Учасники наради розглянули можливі варіанти, як зменшити час простою суден та збільшити обсяг експорту. Зокрема, запропонували збільшити мінімальну тоннажність суден до 25 тис. т, запровадити довгострокове планування роботи терміналів і операторів з наданням клієнтам реального лайнапу суден.
«Ринок підтримав такі пропозиції. Враховуючи складність ситуації, що склалася, та необхідність часу на опрацювання відповідних пропозицій, було домовлено призначити позачергове засідання Координаційної ради 9 лютого для остаточного розв'язання цього питання», — резюмували в Мінагрополітики.
Читайте також: «Залізний агроекспорт: навантаження та експорт зернових вантажів»
Нагадаємо, що на початку січня 2023 року викрито злочинне угруповання, яке впродовж 6 місяців викрадало українське зерно під час експорту через Ізмаїльський МТП.
Щоб упіймати злочинців, працівники апарату з економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці» організували засідку, за результатами якої затримано двох осіб, одному вдалося втекти.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.