На Кіровоградщині перед посівною понад 100 механізаторів мобілізували в армію
Зміни у порядку бронювання військовозобов’язаних відбулись не на користь будь-якого підприємства, у тому числі й аграріїв. Напередодні весняно-польових робіт це значна проблема.
Про це заявила керівниця департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова, пише «Суспільне».
За її словами, зараз закінчується бронювання у того, хто подавався ще торік.
«Напередодні весняно-польових робіт це значна проблема. Ми розуміємо, що й так багато працівників пересіли за «Леопарди». Наразі дефіцит складає близько сотні механізаторів узагалі в області, але з кожним днем ця цифра зростатиме, тому що підходимо до весняно-польових робіт», — сказала вона.
На 1 лютого керівники агропідприємств області подали до обласного центру зайнятості заявки на 30 вакансій. Господарства потребують трактористів й трактористів-машиністів. Роботодавці пропонують за цими посадами заробітну плату в межах від мінімальної до 20 тис. грн. Загалом за рік було понад 1 200 таких вакансій.
Керівник господарства з Новоукраїнського району Микола Макодзеба заявив, що за рік з 18 механізаторів мобілізували третину. Закінчити своєчасно жнива допомогла сучасна техніка.
«Завдяки тому, що вона набагато продуктивніша, ми останнім часом навіть уночі не працюємо. Сівалка має широкозахватні агрегати. Якщо раніше вона сіяла 15-18 гектарів, то зараз це 130-150 гектарів за зміну. Тому ми впоралися й зібрали врожай, — резюмував аграрій.
Читайте також: «Якби не війна. Згадали, яким прогнозувався 2022-й зерновий рік і що втратив український агросектор»
Нагадаємо, у «Кернел» розповіли, як відстояли Приколотнянський ОЕЗ у окупантів.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2023 р.