Депутати пропонують почати страхувати аграрний експорт

Депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №9146 «Про страхування експорту агропродукції».

Про це повідомив один з авторів документу народний депутат України Сергій Лабазюк.

«Разом з головою Аграрного комітету зареєстрували в Раді проект страхування експорту агропродукції. Ми всі підтримуємо, що Експортно-кредитне агентство (ЕКА) має страхувати товари з високою доданою вартістю, але є реалії. На період війни пропонуємо дозволити застосування механізмів ЕКА до пшениці, сої, олії (до речі, продукт переробки), макухи тощо», — написав Лабазюк.

За його словами, експорт агропродукції за період війни вперше обігнав чорні метали та посів перше місце. До того ж, закон України «Про фінмеханізми стимулювання експорту» досі не мав жодних «воєнних коригувань». Відповідно до нього більшість УКТ ЗЕД агропродукції заборонена до страхування.

Лабазюк додав, що через воєнний збій логістики іноземні покупці часто виставляють штрафи (пеню) за прострочення поставки. Ці суми лягають на плечі виробників.

Нагадаємо, уряд України гарантуватиме матеріальну компенсацію власникам та операторам кораблів, які задіяні в «зерновій угоді». Виплати здійснюватимуть з держбюджету у разі, якщо росія почне саботувати «зернову угоду» і створюватиме ризики знищення суден, що працюють за цією угодою.

Виконано за допомогоюDisqus