У сезоні 2022 попит на рукави для зберігання зерна зріс у 2 рази — експерт

У сезоні 2022 попит на рукави зріс у 2 рази. Загальний об’єм врожаю, що зберігається в рукавах компанії «Планета Пластик», становить 5 млн т, більша частина цього об’єму — це кукурудза.

Про це розповів директор ТОВ «Планета Пластик» Костянтин Ващенко, в матеріалі «Кукурудза: про тенденції у вирощуванні, ціни та технології (частина 1)» на Kurkul.com.

Засукати рукава і діждатися кращих цін.
Плюси і мінуси зберігання зерна в рукавах
Читати також

Він зазначив, що у порівнянні з будівництвом зерносховищ, зберігання зерна в рукавах потребує мінімальних інвестицій. Гроші потрібні лише на купівлю недорогого обладнання та рукавів.

До того ж, рукави можуть зберігати зерно прямо в полі, не потрібно перейматися нестачею транспорту для вивезення продукції з-під комбайна, є можливість роздільного зберігання відсортованого зерна. Полімерні рукави дають можливість продати ту ж кукурудзу дорожче, аніж у сезон жнив. 

«На сьогодні вартість зберігання кукурудзи в зернових рукавах від «Планета Пластик» становить $2,25/т. Це разові витрати, і вони не залежать від терміну зберігання. Зберігання однієї тонни кукурудзи на елеваторі протягом 6 місяців коштуватиме приблизно $15/т. За 12 місяців потрібно заплатити вже $30/т, коли в рукаві — все ті ж $2,25. Тому очевидно, що в рукавах зерно зберігати вигідніше», — розповів директор ТОВ «Планета Пластик». 

Гарантійний термін експлуатації рукава, виробленого ТОВ Планета Пластик, складає 24 місяці — 12 місяців складського зберігання виробу та 12 місяців у завантаженому рукаві. Але теоретично термін використання може бути й довшим. 

Нагадаємо, єдиний в Україні виробник полімерних рукавів для зберігання зерна «Планета Пластик» відновив свою роботу після російських обстрілів. Компанія планує виготовляти полімерні рукави для сезону 2023.

Виконано за допомогоюDisqus