Єврокомісія ввела в дію запобіжні заходи щодо імпорту з України

Європейська комісія у вівторок, 2 травня, ухвалила тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів із України.

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Заборона на імпорт стосується української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на усунення логістичних проблем, пов'язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня й триватимуть до 5 червня 2023 року. Україна може імпортувати свої товари до всіх європейських країн, крім 5 вищезазначених. Попри заборону імпорту транзит збережеться.

«Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-якої іншої продукції, що походить з України», — зазначили в Єврокомісії.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки фермерам у п'яти країнах-членах ЄС.

Читайте також: Зерно під конвоєм. До українських експортерів відношення як до злочинців, які торгують наркотиками — Сергій Орловський

Єврокомісія планує полегшити транзит українського зерна через Шляхи солідарності до інших країн-членів ЄС та третіх країн.

«Комісія готова повторно запровадити превентивні заходи після закінчення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року доти, доки триватиме виняткова ситуація», — додали в Єврокомісії.

Нагадаємо, 28 квітня Єврокомісія досягла домовленостей з 5 державами в питанні заборони українського імпорту.

Раніше країни Східної Європи направили до Єврокомісії листа, в якому запропонували розширити список заборонених до імпорту сільгосптоварів з України.

Виконано за допомогоюDisqus