Порт Констанца зможе перевантажити понад 20 млн т зерна в разі закриття «зернового коридору»

Румунський порт Констанца в разі закриття «зернового коридору» зможе перевантажити 12 млн т кукурудзи і приблизно стільки ж пшениці, включаючи румунське, сербське та українське зерно.

Про це на міжнарожній конференції EURO GRAIN HUB Exchange & Forum розповів трейдер компанії Cargill Александру Нягу, пише Elevatorist.com.

Читайте також: За два тижні дедлайн «зернового коридору». Що буде, якщо рф його не продовжить?

Більшість учасників ринку сподіваються, що «зерновий коридор» у Чорному морі продовжить роботу. Проте в порту Констанца розглядають сценарії з різними обсягами перевалювання у разі його закриття.

«Маємо надію, що коридор не закриють. Можливо, буде невелика зупинка на кілька тижнів чи на місяць між сезонами, але скоріш за все він продовжить працювати. Але навіть якщо «зерновий коридор» закриють, Україна зможе експортувати наступного року (маркетингового року, — прим. ред.) 50 млн т зерна, тому що логістика через сусідні країни значно покращилася», — вважає Александру Нягу.

Експерт прогнозує, що в разі припинення українського експорту через порти Великої Одеси в Констанцу надійде близько 6 млн т кукурудзи та 4 млн т пшениці врожаю-2023.

Нагадаємо, раніше портовий оператор Comvex заявив, що українські поставки зерна через чорноморський порт Констанца можуть зменшитися через збільшення врожаю зерна в Румунії цьогоріч.

Виконано за допомогоюDisqus