Елеватори можуть увійти до нового сезону із занадто великими перехідними залишками — експерт

Українські елеватори можуть увійти до нового зернового сезону із занадто великими перехідними запасами через відсутність стабільної та системної реалізації зерна. Довгострокове зберігання зернових мас тягне за собою зниження оборотності активів та додаткові фінансові та трудові витрати на збереження кількості та якості збіжжя.

Про це в рамках АгроЕкспедиції Посівна 2023, партнерами якої виступили BASF та Credit Agricole Bank, розповіла заступник директора з комплексної логістики і якості зерна компанії «ОЛСТАС-льон» Світлана Будько, пише Elevatorist.com.

Читайте також: Україна може не встигнути експортувати до нового врожаю 12 млн т зерна — Ліссітса

За її словами, елеваторний комплекс компанії «ОЛСТАС-льон» розрахований на 56 тис. т одночасного зберігання різних видів зернових. Наразі на зберіганні залишається близько третини урожаю, яку компанія може не встигнути реалізувати через проблемну та дорогу логістику.

«Немає системної реалізації зерна. «Зерновий коридор» то працює, то заблокований. Дуже багато зерна залишається на складах, що потребує від компанії додаткових витрат, як трудових, так і кошторисних. Потрібно проводити систематичні заходи, в тому числі з фумігації та дератизації, щоб зерно зберігалося в межах контрактних показників», — зауважила Світлана Будько.

Вона також додала, що вартість логістики наразі займає досить значну частину у собівартості виробництва зерна. В компанії «ОЛСТАС-льон» користуються власним парком з 20 вагонів, що допомагає знижувати логістичні витрати.

Нагадаємо, у поточному сезоні Україна ще може експортувати близько 10 млн т перехідних залишків зерна із минулих сезонів.

Виконано за допомогоюDisqus