Ціни на КАС за пів року впали на понад 50% — Barva Invest

Ціна на КАС, яка була знижена на 3,5 тис. грн (18%) від весняного рівня Остхемом 5 червня, протрималась всього тиждень. 12 червня український виробник підняв ціну разом із селітрою на 500 грн (3%) до 16,5 грн/т, СРТ.

Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.

Хоч ціна і змінилась вже двічі тільки в першій половині червня, з початку року змін було не так багато порівняно з селітрою. Український виробник взимку ціни не змінював, хоча навесні вносив значні корекції. При цьому до останнього разу вартість тільки зменшувалась. З початку року ціна на КАС впала на 52%, а з початку весни на 45%, що більше за селітру та карбамід. Як наслідок, КАС наразі найдорожче азотне добриво в лінійці Остхему в перерахунку на діючу речовину.

Читайте також: російські добрива безперешкодно продаються в Україні під виглядом імпорту — депутат

Продукт дорожче за селітру на 4%, за карбамід на 10%. Як і по селітрі, запаси КАС досить низькі наприкінці сезону. У весняний сезон на ринку склався відкладений попит, оскільки закупівлі КАС споживачами відкладалися до останнього.

«Як наслідок, в пік сезону на заводах за товаром були великі черги, а імпортні поставки були обмеженими, оскільки європейські заводи-постачальники мали невеликі об’єми, а імпорт морем залишається обмеженим, в тому числі і через відсутність належної інфраструктури для прийому рідких вантажів в портах Дунаю. Через невеликі доступні об’єми виробник тестує ринок на те, як він відреагує на підняття цін», — повідомляють аналітики.

Ціни у інших виробників практично не змінювались:

  • Укртрансліт після скорочення на початку минулого тижня ціни на КАС-32 та КАС-28 виробництва ДніпроАзот не змінював і залишив на рівнях 15,5 тис. грн/т та 14 тис. грн/т на заводі.
  • Гросдорф пропонує свої марки КАС-32, КАС-30 + 1S, КАС-26 + 4S, які наразі складають 15,5 тис. грн/т, 15 тис. грн/т, 12 тис. грн/т, CPT/FCA. Для відвантаження з 1 серпня ціни зросли до 13,8, 13,3, 10,5 тис. грн/т відповідно.
  • Фрея-Трейд пропонує КАС-32, КАС-30, КАС-28 по 16,3 тис. грн/т, 15,5 тис. грн/т, 14,5 тис. грн/т.

Імпортні поставки помітно скоротилися наприкінці сезону, однак після корекції цін Остхемом їх рівень став більш-менш зрозумілий і імпортери розпочинають планувати поставки. Лідерами стануть Польща та Литва. Пропозиція першого була на рівні 17,8 тис. грн/т, FCA/EXW.

Туркменський товар не пропонується і наразі невідомо, коли зможуть відновитися поставки.

Експерти прогнозують стабільність цін. Виробники утримуватимуть ціни, хоча ще можливі незначні корекції. На відміну від селітри та карбаміду, навряд чи варто очікувати тиску з боку імпортерів.

Більше про ситуацію на ринку добрив можете дізнатися у колег з Barva Invest: +38 044 384 25 84, office@barvainvest.com.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus