В Китаї 15% врожаю пшениці непридатні для продовольчих потреб
Провідний виробник пшениці Китай майже завершив збір врожаю цього року, повідомили в середу, 21 червня, державні ЗМІ, але більша частина попиту на зерно поки що над ходить від виробників кормів для тварин.
Про це пише Reuters.
Очікувалося, що цього року Китай збере 137 млн т озимої пшениці, і державні ЗМІ повідомляють про «небувалий врожай».
Але сильні дощі та вітер обрушилися на значні площі посівів у центральній провінції Хенань на початку травня, якраз перед початком збору врожаю, що призвело до масового раннього проростання зерна та інших проблем з якістю.
Близько 20 млн т або 15% від загального обсягу, непридатні для споживання людиною і можуть бути використані лише виробниками кормів для тварин або алкоголю, повідомив Ма Венфенг, старший аналітик Beijing Orient Agribusiness Consultancy.
Пекін закликав місцеві резерви викупити частину пошкодженого зерна, але закупівлі поки що відбуваються повільно, повідомляє державне видання China Grain.
Багато пшениці має високий рівень токсинів, а трейдери і фермери також прагнуть дочекатися кращих цін, йдеться в повідомленні.
Виробники кормів для тварин, однак, розкуповують пророщену пшеницю, сказав Юань Сонг, головний аналітик Juxing Agriculture Group.
Нагадаємо, аналітики USDA залишили без змін прогноз виробництва пшениці в Китаї у 2023/24 МР — 140 млн т, імпорт може вирости до 12 млн т (+1,5 млн т). Кінцеві запаси складатимуть 139,68 млн т.