Послаблення попиту з боку борошномелів призвело до зниження цін на деякі зернові — УУБ

За період з 20 по 26 червня ціни на кукурудзу знаходилися в стабільному діапазоні. Початок тижня для фуражної пшениці розпочався зі зростанням індикативів, яке на кінець періоду перейшло у низхідний тренд. 

Про це повідомляє AgroMarketUUB від Української універсальної біржі.

«Зниження вартості на деякі зернові було пов’язано із послабленням попиту з боку борошномельних та тваринницьких підприємств. За тижневим прогнозом ціни будуть знаходитися на попередніх рівнях», — зазначають аналітики УУБ.

Цінові індикативи трейдерів станом на 26 червня до минулого тижня:

  • кукурудза  5 276,71 грн/т (+0,26%);
  • пшениця 2 клас  5 818,70 грн/т (-0,78%);
  • пшениця 3 клас  5 473,10 грн/т (+0,16%);
  • пшениця фуражна  4 959,17 грн/т (-0,51%).

«Попередній тиждень для ф’ючерсів кукурудзи (CBOT) відображав ріст через несприятливі прогнози погоди.  Аналогічна тенденція була і на олійний комплекс, яка була підтримана умовами посухи в ключових регіонах вирощування. Проте тиждень завершився зниженням цін, яке спричинене позитивними очікуваннями на погодні умови. Також на послаблення індикативів вплинула фіксація прибутків трейдерами, після їх тривалого піднімання ціни вгору», — додають аналітики біржі.

Читайте також: Аграрії Одещини зібрали перші 100 тисяч тонн зерна

Нагадаємо, у 2023 році в Україні можуть зібрати 68 млн т зернових та олійних культур, що на 5,8 млн т або на 8% менше, ніж врожай 2022 року.

Виконано за допомогоюDisqus