В поточному сезоні будуть проблеми з пропозицією продовольчого зерна у всьому світі — аналітики

Україна зібрала 12,5 млн т пшениці з рекордними показниками врожайності. Однак ключовою проблемою нового врожаю стала його низька якість. Через погодні умови зерно має низький вміст білка.

Про це повідомляє аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створеного у рамках Всеукраїнської аграрної ради.

«Обсяг фуражного зерна може становити цьогоріч 60% нового врожаю. У минулі роки цей показник знаходився на рівні 30%, а решту, 70%, складало продовольче зерно. Оскільки отримаємо в цьому сезоні не більше 40% високопротеїнової пшениці, це буде впливати на ціноутворення. Спред між фуражом і високобілковою пшеницею вже становить 15-18 $/т, в подальшому може перевищити 20$/т», — зазначають аналітики.

Фуражного зерна багато і в інших країнах: Франція, Німеччина, рф мають проблеми з якістю пшениці. Поточний сезон буде проблемним з пропозицією продовольчого зерна в усьому світі.

Читайте також: В Україні зібрали близько 16-17% прогнозованого врожаю — Соломчук

В аналітичному центрі повідомляють, що високобілкову пшеницю аграрії продають в Литву та Німеччину, а на малих портах пропозиція є низькою. 

«Якщо в минулому сезоні ринки були профіцитними, трейдери «диктували» ціни, то зараз переходимо до дефіцитної моделі. Фермери не везуть пшеницю у порти, ціни будуть зростати. Наразі умовні позначки, на базисі СРТ Дунайські порти, становлять 170-175$/т, до кінця тижня можна очікувати рівня 180$/т. До кінця серпня цінники можуть сягнути вище 200$/т, оскільки світовий попит тільки починає зростати, будуть з’являтися новини щодо проблем з якістю і в інших регіонах», — додали аналітики.

Нагадаємо, Українська зернова асоціація (УЗА) оновила оцінку потенційного врожаю 2023 року, збільшивши її на 7,8 млн т — до 76,8 млн т зернових та олійних. В 2022 році врожай, за оцінкою УЗА, сягнув 73,8 млн т зернових та олійних.

Виконано за допомогоюDisqus