Індія розглядає імпорт пшениці з росії за зниженими цінами — Reuters

Індія веде переговори з росією про імпорт пшениці зі знижкою. Цьому передувало різке зростання світових цін. Такий крок прямований на збільшення поставок і стримування продовольчої інфляції напередодні виборів у країні в наступному році.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на 4 джерела.

«Імпорт дозволить Нью-Делі більш ефективно втручатися в ринок, щоб знизити ціни на пшеницю, які в липні підштовхнули інфляцію до 15-місячного максимуму. Уряд вивчає можливість імпорту через приватну торгівлю та міжурядові угоди. Рішення буде прийматися обережно», — пише видання.

Індія не імпортувала пшеницю через дипломатичні угоди протягом багатьох років. Востаннє Індія імпортувала значну кількість пшениці в 2017 році, коли приватні трейдери відвантажили 5,3 млн т.

План уряду імпортувати російську пшеницю є одним із заходів, які розглядаються з метою зниження цін на ключові товари, такі як паливо та зернові, кажуть співрозмовники на умовах анонімності.

Остаточне рішення може бути прийняте через кілька тижнів.

«Хоча Індії потрібно лише від 3 до 4 мільйонів метричних тонн пшениці, щоб покрити дефіцит, Нью-Делі може розглянути можливість імпорту 8-9 мільйонів тонн пшениці з росії, що матиме набагато більший вплив на ціни», — розповіло інше джерело.

Читайте також: В росії заявили про зменшення обсягів експорту зерна через «складний в плані геополітики» тиждень

В свою чергу, росія висловила готовність запропонувати знижку від ринкових цін, що переважають на ринку. 

Індія також імпортує соняшникову олію з росії і здійснює розрахунки в доларах та планує використовувати такий самий підхід, додав посадовець.

«Індія може легко отримати від Росії знижку від 25 до 40 доларів за тонну. Це гарантуватиме, що вартість пшениці залишиться значно нижчою за місцеві ціни», — сказав дилер, що базується в Мумбаї.

Оптові ціни на пшеницю в Індії зросли приблизно на 10% за два місяці до семимісячного максимуму в серпні на тлі обмеженої пропозиції. Станом на 1 серпня запаси пшениці на державних складах становили 28,3 млн тонн, що на 20% нижче середнього 10-річного показника.

Нагадаємо, експорт зерна з росії у 2023 році зріс вдвічі, попри заяви рф про неефективну роботу «зернової угоди».

Виконано за допомогоюDisqus