В Україні знову зросли ціни на селітру

Рекомендовані ціни на нітратні добрива в Україні офіційно зросли з понеділка, 4 вересня. Ціна на селітру зросла на 1,5 тис. грн до 20 тис. грн/т, на вапняково-аміачну селітру на 1 тис. грн до 16 тис. грн/т, СРТ.

Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.

«Попит на селітру до подорожчання був досить високим. При цьому, хоч товар і відвантажувався з двох заводів і затримок не спостерігалося, черги на них складали декілька тижнів. Після декількох зупинок продажів українським виробником ринок був готовий до підвищення ціни, однак думки щодо розміру зростання різнилися. Наразі продовжують працювати заводи і в Рівному, і в Черкасах», — йдеться у звіті.

Також зростання цін співпало з підвищенням цін європейськими постачальниками для українських імпортерів. На відміну від світових котирувань, які стрімко знижувались протягом місяця, ціни на нітратні добрива в Європі залишались стабільними через високі ціни на газ.

Читайте також: Подальший ріст цін на українську селітру може «вбити» попит — аналітики

Наразі основний імпорт в Україну поступає саме з європейських країн.

  1. Польська селітра, яка була завезена раніше пропонувалася по 18,6-19,5 тис. грн/т на складах.
  2. Болгарська селітра пропонувалась по 18,7-19,4 тис. грн/т, FCA порт.
  3. Турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра пропонуються по 20,1 тис. грн/т та 17,4 тис. грн/т, FCA/EXW.

Аналітики прогнозують стабільність цін з можливим зниженням наприкінці вересня або на початку жовтня. Після підняття ціни на український продукт залишатимуться відносно стабільними. Попит знизиться, однак все ж таки товар куплятиметься до завершення посівної озимих, після чого можна очікувати послаблення з боку виробників. В той же час одним з ключових факторів ціноутворення на ринку селітри в Україні стане ціна на газ. У разі її високої вартості не варто очікувати зниження ціни на селітру.

Більше про ситуацію на ринку добрив можете дізнатися у колег з Barva Invest: +38 044 384 25 84, office@barvainvest.com.

Виконано за допомогоюDisqus