УДП ініціює створення українського портового оператора у Констанці — Москаленко

«Українське Дунайське пароплавство» закликає керівництво порту Констанца надати дозвіл на створення рейдової перевалки для українського зерна.

Про це повідомив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко.

«60% зернового експортного потоку через Констанцу — річковий флот. Щомісяця баржевими караванами у румунський порт доставляється понад 700 тисяч тонн агропродукції. Якщо Констанца дозволить розвивати рейдову перевалку, річники готові збільшити обсяги ще на 500 тисяч тонн», — зазначає Москаленко.

За його словами, порт Констанца завжди робив ставку на розвиток терміналів, які перевалюють зернові з автомобільного та залізничного транспорту. Баржі розглядались як щось другорядне, як додаток до основного потоку.

Москаленко зауважив, що в цьому році УДП працює лише через перевалку прямим методом — борт-борт. Обертання флоту (Рені/Ізмаїл/Кілія — Констанца) в середньому складає 22 доби.

«Позиція керівництва порту — потужності терміналів вистачає, треба лише попрацювати над координацією. Термінали несуть відповідальність за простої та зацікавлені працювати швидше. Наша позиція — термінал несе відповідальність, якщо він підтвердив обробку баржі, але що, як термінал мовчить? Схема з терміналами може бути прийнятною, якщо в тебе декілька барж. Але флот УДП це двісті барж», — пише Москаленко.

Українськими партнерами створений проєкт організації ще трьох якірних стоянок, одна з яких має бути закріплена за Україною. Є пул зацікавлених інвесторів та перевізників. Проєкт не загрожує власникам терміналів, бо це додатковий експортний потік з України, який сьогодні просто не заходить до Констанци. За умови згоди румунської сторони, УДП готове виступити ініціатором створення українського портового оператору у Констанці, повідомив Москаленко.

Читайте також: УДП вперше завантажує зерном судно дедвейтом понад 45 тисяч тонн в Констанці

Флот пароплавства дозволяє перевалювати борт-борт до 300 тис. т зерна на місяць, в разі підтримки інших перевізників, річкові перевезення можуть збільшитися на 500 тис. т.

«Під час зустрічі у Констанці розповів про наше бачення і наші пропозиції шановним колегам із Румунії, США та Євросоюзу. Завтра у Галаці продовжуємо консультації! Сподіваємось, що проєкт отримає зелене світло від шановних румунських партнерів!!!», — додав Москаленко.

Нагадаємо, приблизно 60% експорту українського зерна може проходититранзитом через сусідню Румунію після того, як росія вийшла з зернової угоди.

Виконано за допомогоюDisqus