В Україні почне працювати європейська платформа сертифікації агротоварів для пришвидшення експорту
З 15 січня 2024 року в Україні планується перехід на використання онлайн платформи Європейської комісії з сертифікації та підтримки експорту/імпорту/транзиту агропродукції — TRACES NT. Вона має на меті спростити формальні процедури експорту та транзиту харчових продуктів на територію ЄС при перетині державного кордону.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
«Застосування платформи TRACES NT — результат тривалої співпраці Держпродспоживслужби та Генерального директорату Європейської комісії з питань охорони здоровʼя та безпечності харчових продуктів, її впровадження є важливим кроком в адаптації законодавства України та механізмів його реалізації до європейського законодавства», — йдеться у повідомленні.
Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи, наразі це такі форми:
- офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу яєць, призначених для споживання людиною;
- офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу яєчних продуктів, призначених для споживання людиною;
- офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу молочних продуктів, призначених для споживання людиною, які підлягають специфічній обробці з метою зниження ризиків, що відмінна від пастеризації (MODEL DAIRY-PRODUCTS-ST);
- офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу меду та інших продуктів бджільництва, призначених для споживання людиною;
- офіційний сертифікат на ввезення до ЄС м'ясних напівфабрикатів, призначених для споживання людиною (MODEL MP-PREP);
- офіційний сертифікат здоров’я тварин для ввезення в Євросоюз живої риби, живих ракоподібних і продуктів тваринного походження від цих тварин, призначених для споживання людиною (зразок FISH-CRUST-HC);
- офіційний сертифікат на ввезення до Союзу свіжого м'яса, призначеного для споживання людиною, за винятком січеного м’яса та м’яса механічного обвалювання, з птиці, крім ряду безкільових (MODEL POU).
В процесі адаптації та впровадження форм сертифікатів в TRACES NT цей перелік буде доповнюватись.
Читайте також: В Україні змінилися правила митного контролю та оформлення вантажів
В Держпродспоживслужбі також радять:
- Ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків для початку роботи з TRACES NT, а також інформацією щодо створення сертифікату в системі.
- Визначити відповідального за реєстрацію в TRACES NT та створити запит для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача.
- Направити запит на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності для її валідації відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням.