Аграрій розповів, що робить вирощування цибулі маржинальним
Зайнятися вирощуванням цибулі господарство «Дзялів» у Вінницькій області спонукали привабливі ціни на овочі та можливість отримувати стабільні врожаї завдяки зрошенню та диверсифікація бізнесу, розповів директор і співвласник підприємства В’ячеслав Шершун.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Наявність холодильних камер дозволяє підприємству продавати цибулю у пікові ціни. Як показали минули два роки, зазвичай ціна починає рости у січні-лютому.
За словами Шершуна, ціна навесні може вирости удвічі, а може залишитися на тому ж рівні. Для порівняння наводить таку статистику: якщо ще два роки тому у жовтні цибулю продавали оптом по 25 грн/кг, то в минулому році по 6 грн/кг, а зараз по 12 грн/кг. Витрати на 1 га складають біля 120-140 тис. грн з урахуванням вже завезеної продукції в овочесховище. Не дивлячись на такі витрати, директор підприємства каже, що це маржинальне виробництво.
«Ми можемо якийсь рік спрацювати з маленькою рентабельністю. Якийсь рік дасть 100% рентабельності, а якийсь може і мінус. Тут по-іншому просто не буває», — зазначив Шершун.
Компанія збуває цибулю через дистриб’юторів у великі торговельні мережі, як-от «Сільпо», АТБ, щоб відразу отримувати гроші і не витрачати час на логістику.
«Вирощуємо два сорти пізньої цибулі, які можемо закладати на зберігання, та один ранній. Основні вимоги до цибулі від торговельних мереж — від 4 до 8 см в діаметрі. Може бути відхилення, але не більше 5%. А основне — суха цибуля, добре одягнена і затягнута шийка», — розповів агроном підприємства Владислав Пальчевський.
Читати детальніше: Кавуни, цибуля та міскантус: економіка вирощування від підприємства Дзялів з Вінниччини. Як наважитися інвестувати у вирощування нетипових для регіону культур?
- «Кищенці Фрутс» побудували нове сучасне сховище для цибулі.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.