Акції українських агрокомпаній на біржах різко зросли. Аналітики говорять, що справа не лише в очікуванні перемирʼя
Акції українських агрокомпаній на Варшавській фондовій біржі демонструють різке зростання, що пов’язано з підвищеним інтересом інвесторів до активів на тлі можливих змін у регіоні, йдеться в матеріалі на Latifundist.com.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Індекс WIG-Ukraine зріс на 9,36%, що спричинило значне зростання котирувань низки компаній.
Лише за вчора:
- Milkiland подорожчав на 30,6%,
- KSG-Agro — на 23,38%
- ІМК — на 11,53%
- «Астарта» — на 8,55%
- «Агротон» — на 17,6% (а з початку року — на 51%)
Зростання торкнулося не лише Варшави. На Лондонській фондовій біржі акції МХП додали 8,8%.
Акції «Кернела» показали скромніший ріст на фоні очікувань інвесторів щодо squeeze-out та виходу компанії з Варшавської біржі. З початку року їх вартість зросла на 30%, до 17 злотих ($4) за акцію. Forbes.ua зазначав, що аналітики припускають можливість викупу акцій інвесторами для подальшого перепродажу Андрію Веревському.
На думку засновника Gonzo Invest Павла Бойка, очікування мирних переговорів вплинуло на ажіотаж, однак не єдиний фактор зростання.
«В розрізі року всі українські активи дорожчали на дуже різні % і у всіх відрізняються причини. У всіх українських компаній, що мені цікаві, значно покращились фінансові результати. В деякі бізнеси прийшли великі міжнародні гравці. В цілому, звісно, більшість очікує на закінчення активної фази війни», — каже він.
Голова аналітичного департаменту Eavex Capital Дмитро Чурін також пов’язує інтерес інвесторів із нещодавніми новинами про можливу угоду між США та Україною щодо доступу до родовищ корисних копалин.
«Дуже спекулятивна тема по Україні. В інформаційному просторі з'явилося багато новин про те, що Україна може бути потенційно цікава для США для видобутку рідкісних корисних копалин. Хоча дане ствердження є дуже умовним, воно дало додатковий стимул для активних трейдерів на ринку акцій для купівлі цінних паперів українських компаній», — зазначив Чурін.
Аналітики відзначають, що подібні ринкові тенденції спостерігалися після Мінських угод, коли українські активи подорожчали в середньому більш ніж на 100%. Чи повториться цей сценарій у 2025 році — залежатиме від розвитку геополітичної ситуації.
Читайте більше: У Варшаві і Лондоні злетіли акції українських агрохолдингів: Агротон +51% з початку року. Інвестори в очікуванні «мирного плану»
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.