KSG Agro

Виробництво зернових та олійних культур, свинарство, м'ясопереробка, біоенергетика, овочівництво, садівництво
14976
Вакансії компанії

KSG Agro — вертикально інтегрована компанія, діяльність якої пов'язана із виробництвом, зберіганням, переробкою та продажем сільськогосподарської продукції.

Земельний банк — 21 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Дніпропетровська, Харківська, Хмельницька та Херсонська області.

У 2011 році компанія провела IPO на Варшавській фондовій біржі. 64,62% ​​акціонерного капіталу належить Olbis Investments Ltd S.A. (Сергій Касьянов), а 35,17% — у вільному обігу.

Голова ради директорів KSG Agro — Сергій Касьянов.

Профіль бізнесу KSG Agro

Виробництво зернових та олiйних культур

Основний акцент компанія робить на вирощуванні зернових культур. Група вирощує пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, озимий ріпак.

Компанія також розвиває насінництво.

Біоенергетика

KSG Agro разом із територіальними громадами Дніпропетровської області реалізує програму переведення котельних соціальних об'єктів із опалення природним газом або вугіллям на паливні пелети.

За підсумками 2018 року КSG Agro збільшив загальний обсяг теплової генерації на біопаливі на 37% до 8,35 мВт.

Нині продуктивність цеху становить 5 т паливних пелет за зміну. Після модернізації виробничої лінії буде досягнуто продуктивності 10 т за зміну (близько 2 тис. т на рік).

Свинарство

Свинарство визначено одним із трьох найважливіших пріоритетів діяльності компанії (два інші — рослинництво та біопаливо).

Свинарський бізнес холдингу сконцентрований у с. Нива Трудова Дніпропетровської області.

За підсумками 2018 р. сума реалізації продукції свинарства агрохолдингу KSG Agro зросла порівняно з 2017 р. на 6,3% до 403 млн. грн. Компанія реалізувала близько 93 тис. голів живих свиней.

Агрохолдинг KSG Agro у 2019 р. введе в експлуатацію на свинокомплексі новий корпус-маточник на 714 голів, що дозволить збільшити виробництво поросят на 20%.

У 2019 р. у компанії планують збільшити поголів'я свиней із 60 тис. до 100 тис. Компанія планує продавати свині не лише на український ринок, а й на закордонний

Овочівництво

Група розглядає овочівництво як інструмент диверсифікації погодних ризиків та отримання додаткового прибутку з гектара. Основною продукцією овочівництва є компоненти так званого «борщового набору»: картопля, морква, цибуля, буряк, капуста.

Садівництво

Основною продукцією садівництва є черешня, яблука, груші, абрикоси.

Сади Групи займають площу понад 100 га.

Виробництво та переробка продуктів харчування

М'ясокомбінат «Дніпро» входить до складу групи KSG Agro. Основний напрямок діяльності м'ясокомбінату «Дніпро» — повний цикл виробництва забою, охолодження та реалізації свинини у напівтушах.

Виробнича потужність забійного цеху м'ясокомбінату — 15 т/добу.

 Фінанси

Кредити KSG Agro

2012 р. — кредит у розмірі $943,3 тис. між KSG Agricultural and Industrial Holding Limited (Кіпр) та Deer Credit на закупівлю додаткової сільськогосподарської техніки компанії John Deere.

2012 р. — кредитна лінія із зустрічним випуском акцій від американського фонду прямих інвестицій Global Emerging Markets Limited у розмірі 75 млн. злотих (еквівалент $23,7 млн.).

2012 р. — кредит у розмірі 45 млн грн від банку «Камбіо» для покупки чотирьох компаній у Дніпропетровській області.

2012 р. — кредитна лінія у розмірі 50 млн. грн від «Альфа-Банку» для поповнення оборотних коштів.

2012 р. — кредитна лінія  у розмірі $10 млн від UniCredit Bank для поповнення оборотного капіталу у зв'язку із розширенням сільгоспземель, проведення осінньої посівної кампанії, фінансування зерноторгових операцій на нещодавно придбаному елеваторі агрофірми «Переробник».

2012 р. — кредит у розмірі €11,53 млн. у німецького банку Landesbank Baden-Wurttemberg для фінансування закупівлі обладнання у Big Dutchman Pig Equipment для свинарського комплексу у Дніпропетровській області.

2013 р. — кредитна лінія  у розмірі 13,83 млн грн від «Ощадбанку».

2013 р. — кредит у розмірі 40 млн грн від «ОТП Банку» для фінансування витрат, пов'язаних із виробництвом та вирощуванням сільськогосподарської продукції.

2013 р. — мультивалютна кредитна лінія у розмірі 24 млн грн від Credit Agricole Bank.

2017 р. — кредитна лінія у розмірі $2,3 млн від ТАСкомбанку для KSG Дніпро з метою поповнення оборотних коштів. 2019 р. кредитну лінію збільшили до $3,55 млн і продовжили на 3 роки.

Читайте також: KSG Agro: финансовые проблемы или информационная война?

Фінансові результати

У 2017 р. у KSG Agro чистий прибуток склав $895 тис. (-77,13% до 2016 р.), операційний прибуток - $11,24 млн (-29,57%), виручка — $23,19 млн (+10, 82%).

За 2018 р. чистий прибуток KSG Agro склав $310 тис. (-2,9 раза), операційний прибуток — $1,4 млн (-8 разів), EBITDA — $2,7 млн ​​(-79%), валовий прибуток — $2, 4 млн (-4,8 раза), виторг — $24,8 млн (+7%).

За I квартал 2019 р. чистий прибуток KSG Agro склав $3,46 млн (+57%), операційний збиток — $48 тис. (валовий прибуток — 2,57 млн), валовий збиток — $128 тис. (валовий прибуток — $1,69 млн), виторг — $3,4 млн (-13%).

Читайте також: Сергей Касьянов: Где Крым, там и наше капельное орошение

У 2019 році KSG Agro підписав угоду про реструктуризацію кредитної заборгованості перед німецькою компанією Big Dutchman. Рішення про реструктуризацію передбачають зменшення суми боргу перед німецьким кредитором до €1,03 млн, яка погашатиметься, починаючи з 31 липня 2019 р. При цьому, як повідомила прес-служба Dnipro Agro Group, у 2018 р. «Укроагро Альянс Лімітед» прийняла рішення викупити право вимоги боргу у німецької компанії Big Dutchman, боржником якої був KSG Agro, та стати новим кредитором. Угода зі відступлення права вимоги боргу була завершена 10 жовтня 2018 р. Це підтверджується відповідним рішенням Господарського суду м. Києва (справа № 910/2010/15).

Історія розвитку KSG Agro

2001 р. — створили перше підприємство групи — АТД «Дніпровський». Земельний банк — 5 тис. га.

2008 р. — земельний банк виріс до 24 тис. га, придбали підприємства «Скорпіон», «Союз-3», «Гончарове» та «Південне СГ ТОВ». Компанія створила «ПУАХ-2» та підписала довгостроковий договір оренди на 1 тис. га. До компанії приєдналося 1,5 тис. га у Хмельницькій області завдяки покупці компанії «Агро-Дністер».

2009 р. — початок овочівничого проекту на 36 га.

2010 р. — запуск повномасштабного виробництва овочів на 56 га землі із застосуванням капілярного зрошення та овочесховищами складською потужністю близько 1,2 тис. т.

2011 р. — холдинг здійснив IPO на Варшавській фондовій біржі. Група подвоїла земельний банк, що досяг 61 тис. га. Агрохолдинг придбав 50% частку у тваринницькому комплексі. Введено в експлуатацію дві технологічні лінії з виробництва біопалива — пелет загальною потужністю 7 тис. т.

2012 р. — KSG Agro купує чотири компанії в Дніпропетровській області — «Жовтоводський хлібокомбінат», «Криворізький хлібокомбінат №1», «Криворіжхліб», «Переробник». Орні землі збільшено на 31 тис. га, а загальний земельний банк досяг 92 тис. га.

2013 р. — агрохолдинг завіз у два етапи близько 3 тис. свиноматок та кнурів данської селекції та розмістив їх у відремонтованому свинокомплексі.

2014 р. — компанія припинила діяльність в окупованому Криму, переставши контролювати близько 28 тис. га земель. Окрім того, продали 33 тис. га з метою реструктуризації боргу. Внаслідок продажу було погашено майже $12 млн боргу українським банкам. КSG Agro почав експортувати муку власного виробництва до Китаю. Холдинг завершив роботи з реконструкції першої черги свинокомплексу.

2015 р. — підписали угоду про реструктуризацію кредитів з Укрсоцбанком на суму еквівалентну близько $7 млн. KSG Agro вирішив скоротити земельний банк на 22,9 тис. га у процесі реструктуризації кредитів з Укрсоцбанком. Стартував процес реструктуризації кредитів групи в Банку Кредит Дніпро на суму еквівалентну $6,5 млн. Credit Agricole Bank подав позов із вимогою сплатити борг, який станом на грудень 2014 р. склав $3,05 млн, а також $920 тис. додаткових платежів.

2016 р. — KSG Agro прийнято до членів Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА). Компанія та міжнародні кредитори підписали попередні листи про наміри (LOI), пов'язані з реструктуризацією боргу на загальну суму близько $20 млн. KSG Agro та Укрсоцбанк (Unicredit Group) завершили процес кредитної реструктуризації. KSG Agro з активами в Україні підписав із Credit Agricole Bank попередній лист про наміри реорганізувати заборгованість у розмірі $3 млн. KSG Agro змінила номінального власника контрольного пакета акцій — ICD Investments SA (Швейцарія) передала 64,62% ​​акцій KSG Agro компанії OLBIS. Обидві компанії — ICD Investments SA та OLBIS — підконтрольні голові ради директорів KSG Agro Сергію Касьянову.

2017 р. — Господарським судом Дніпропетровської області порушено провадження у справі про банкрутство «Союз-3», яке входить до KSG Agro. Дніпропетровський апеляційний господарський суд підтвердив заборгованість підприємства перед Родовід Банком у розмірі майже 44,5 млн грн, яка внаслідок нарахування пені, інфляційних втрат та відсотків перевищила 100 млн грн. Загалом загальна сума заборгованості «Союз-3» перед усіма кредиторами становила понад 193 млн грн.

2018 р. — KSG Agro попередньо домовився з міноритарними акціонерами субхолдингу Parisifia ltd Group про викуп 50% у цій кіпрській компанії, що об'єднує сільськогосподарські «Агротрейд», «Фактор Д», «Рантьє», «Агроплаза», «Степове», «Джерело» та «Колосисті».

2019 р. — KSG Agro збільшив кредитну лінію в ТАСкомбанку до $3,55 млн. KSG Agro повідомив, що підписав угоду про реструктуризацію кредитної заборгованості перед німецькою компанією Big Dutchman. Але як повідомила прес-служба Dnipro Agro Group, заява про реструктуризацію не відповідає дійсності, оскільки «Укроагро Альянс Лімітед» вирішила викупити право вимоги боргу у Big Dutchmanі стати новим кредитором. KSG Agro у березні продав «Гончарове» (Дніпропетровська обл.) компаніям Dnipro Agro Group та «Бук Інвест» за $404 тис.

Конфлікти KSG Agro

2017 р. — спроба захоплення KSG Agro.

2019 р. — Сергія Касьянова та юриста Юрія Кубіта, який зареєстрований як кандидат у народні депутати України, звинуватили у заволодінні рейдерським шляхом понад 300 тис. га землі.

Читайте також: Сергея Касьянова и юриста Юрия Кузбита обвинили в рейдерстве

 

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Омельченко Людмила Львовна
Финансовый директор
Скороход Андрій Володимирович
Генеральний директор
Александр Перов
Перов Александр
Член совета директоров
Драганчук Владимир Николаевич
Заместитель директора

Команда

Ємельченко Дмитро
Директор рослинницького дивізіону

Контакти